یک متخصص کودکان گفت: استفراغ قهوه‎ای یا سبز در نوزادان ناشی از ترشحات زایمانی است که کودک در هنگام زایمان بلعیده است.
استفراغ یکی از مشکلات دوران نوزادی و کودکی است که می‎تواند بالا آوردن بی‎ضرر مقداری شیر باشد و یا نشانه بیماری‎هایی نظیر انسداد در سیستم گوارشی و مجاری صفرایی، عفونت سیستم ادراری، آپاندیسیت، آلرژی غذایی و... باشد.

وی با بیان اینکه استفراغ بیشتر در کودکانی که با شیرخشک تغذیه می‎کنند آشکار است، اضافه کرد: هنگامی ‎که کودکان با ولع شیر می‎خورند، شیر به ریه آنها وارد و دچار استفراغ می‎شوند.

شفیع‎زاده با بیان اینکه اگر کودک بلافاصله پس از خوردن شیر بالا می‎آورد به احتمال زیاد در حرکت غذا از مری به معده دچار اختلال شده است، اظهار کرد: ریفلاکس زمانی پیش می‎آید که عضلات بین مری و معده به درستی کار نکنند و در نتیجه محتویات معده به حلق باز می‎شود.

این متخصص کودکان با تأکید بر اینکه زمانی که استفراغ کودکان قهوه‎ای یا سبز باشد این مهم ناشی از ترشحات زایمانی است که کودک در هنگام زایمان بلعیده است، تصریح کرد: حتی برخی اوقات تکنیک غلط تغذیه نیز در تشدید استفراغ تأثیر دارد.

منبع: ایسناپر بیننده ترین اخبار

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه

پر بیننده ترین اخبار (2)

  1. روز
  2. هفته
  3. ماه
    ©2018 شرط مهم سلامت یک جامعه توانمندی مردم در جستجو، دریافت و به کار گیری اطلاعات سلامت است، مجله پزشکی مادر، شریک سلامت جامعه ایرانی است.