an
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

نتایج جالب تحقیقات در برخورد با استرس

شنبه, 07 مرداد 1391 11:49 نوشته شده توسط  روژیار احقری
رای دادن به این مورد
(5 رای)

استرس کلمه ای است که ما برای توصیف حالتی احساسی مربوط به مشکلات کاری ، خانوادگی، سفر، تصمیم گیری های دشوار، بی ثباتی مالی یا هر سطح کوچکی از تغییرات در زندگی روزمره از آن استفاده می کنیم.

لغت نامه پزشکی استرس را پاسخ ارگانیسم ما به مطالبات یا فشار های زیست -محیطی تعریف کرده است و در ادامه آورده که استرس ،ناشی از برخوردهای مردم با هم و با محیط است که یا بیش از ظرفیت فرد است ،یا تهدید ی برای وی تلقی می شود .

اغلب استرس از پیش بینی یا زاویۀ دید ما از وضعیت خود ناشی می شود و حاصل پندار ما در بارۀ موفقیت یا شکست در موقعیتی خاص است.

هنگامی که ما در موقعیتی باب طبع خود قرار می گیریم، آن را موفقیت تلقی می کنیم و زمانیکه در وضعیتی نامعلوم و متفاوت از آنچه فکر می کردیم گرفتار می شویم، پیشاپیش خود را شکست خورده فرض می کنیم.

به گزارش مجله پزشکی مادر، محققان دانشگاه کنت در نتیجۀ یک سری  تحقیقات جدید، سه استراتژی مؤثر را برای مقابله و برخورد با تفکر شکست ارائه داده اند که در زیر به آنها می پردازیم.

استفاده از این استراتژی ها به مردم در مقابله با موانع کوچک و دستیابی به احساس رضایت در پایان روز، و در نتیجه کاهش سطح استرس در زندگی روزمره  کمک می کند.

 

1- تغییر دیدگاه منفی به مثبت نگری .به نظر می رسد که تجدید نظر در انتخاب دیدگاه ها برای دریافت نتایج مثبت یا مثبت تر در زندگی ضروریست. به عبارت دیگر، این به شما اجازه می دهد که خوبی ها را ببنید و در موقعیت های حساس و طاقت فرسا خوش بین باقی بمانید.

2- پذیرش .این به ما اجازه می دهد که درک کنیم  نتایج حاصل از  وضعیتهای متفاوت چندان ناخوشایند نیستند و حتی گاه آنچه ما بد می پنداشتیم دقیقاً بهترین نتیجه ای بوده که می توانسته وجود داشته باشد .با این رویه می توانیم بدون هیچ پشیمانی حرکت کنیم، از شکست ها درس گفته ،سرخوردگی ها و ناراحتی ها را فراموش کنیم و به پیشروی در مسیر زندگی ادامه دهیم .

3- شوخ طبعی و استفاده از حس طنز .این راهکار به ما  اجازه می دهد تا همیشه چیزی خنده دار دربارۀ خود ،اشتباهات و شکست هایمان بیابیم . که این نه فقط یک نوع خودشناسی ،نقد و آنالیز مثبت از خود و موقعیت ها به دست ما می دهد ،بلکه از بروز احساسات منفی و پی آمدهای روانی اینگونه بداندیشی ها جلوگیری می کند.

بنابر این یافته ها دفعۀ بعد که شما احساس شکست خوردگی یا  استرس شدید کردید، یکی از این استراتژی ها را به کار بگیرید تا به سلامت روان خود کمک کرده باشید.

گروه ترجمه مجله پزشکی مادر، روژیار احقری
منبع:  www.healthnet.com

14324 بازدید
مجموعه های بیشتر: 10 توصیه برای کاهش استرس »

1 نظر

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

  تعداد افراد آنلاین

ما 505 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پیام بهداشتی

مصرف مکمل کراتین باعث بدام افتادن ملکول کراتین در عضلات، تورم و درنتیجه بادکردن عضلات می‌شود، از ترشح کراتین به ادرار و تولید کراتینین جلوگیری کرده و باعث صدمات کلیه میگردد. ناراحتی معده، اسهال، افزایش وزن، اختلال عملکرد کبد، سرگیجه و فشار خون از دیگر عوارض مصرف کراتین است.

آخرین ارسالهای انجمن

نماد اعتماد الکترونیکی

تبلیغات

  پیشنهاد کاربران

معرفی به موتورهای جستجو

این صفحه قبلا پینگ شده است ، پینگ دوباره آن ممکن است به اعتبار سایت شما صدمه بزند لذا این صفحه را دوباره پینگ ننمایید مگر آنکه مطلب آن را بروز نموده باشید
تاریخ آخرین پینگ :جمعه21 خرداد 1395
به ما بپیوندید

عضویت در خبرنامه

Rss